Θέματα - Απαντήσεις Πανελλαδικών εξετάσεων 2020

Κλικ στις λέξεις θέματα και απαντήσεις του κάθε εξεταζόμενου μαθήματος για προβολή ή αποθήκευση. 

ΕΠΙΜΕΛΕΙΑ: ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΑ ΔΗΜΗΤΡΙΑ

 ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ 2020 ΤΩΝ ΗΜΕΡΗΣΙΩΝ ΚΑΙ ΕΣΠΕΡΙΝΩΝ ΓΕΛ ΜΕ ΤΟ ΝΕΟ ΣΥΣΤΗΜΑ

ΗΜΕΡΑ

ΗΜΕΡ/ΝΙΑ

ΜΑΘΗΜΑ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΜΑΘΗΜΑΤΟΣ
(Ο.Π.= Ομάδα Προσανατολισμού)

 ΘΕΜΑΤΑ

ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ

ΔΕΥΤΕΡΑ

15-6-2020

ΝΕΟΕΛΛΗΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ ΚΑΙ ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΑ

ΓΕΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ

ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ

ΤΕΤΑΡΤΗ

17-6-2020

ΑΡΧΑΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ
ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ
Ο.Π. ΑΝΘΡΩΠΙΣΤΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ
Ο.Π. ΣΠΟΥΔΩΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ & ΠΛΗΡ/ΚΗΣ
ΘΕΜΑΤΑ
ΘΕΜΑΤΑ
ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ
ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

19-6-2020

ΒΙΟΛΟΓΙΑ
ΚΟΙΝΩΝΙΟΛΟΓΙΑ
Ο.Π. ΣΠΟΥΔΩΝ ΥΓΕΙΑΣ
Ο.Π. ΑΝΘΡΩΠΙΣΤΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ
ΘΕΜΑΤΑ
ΘΕΜΑΤΑ
ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ
ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ

ΔΕΥΤΕΡΑ

22-6-2020

ΦΥΣΙΚΗ

Ο.Π. ΘΕΤΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ
Ο.Π. ΣΠΟΥΔΩΝ ΥΓΕΙΑΣ
ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ

ΤΕΤΑΡΤΗ

24-6-2020

ΙΣΤΟΡΙΑ
ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗ
Ο.Π. ΑΝΘΡΩΠΙΣΤΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ
Ο.Π. ΣΠΟΥΔΩΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ & ΠΛΗΡ/ΚΗΣ
ΘΕΜΑΤΑ
ΘΕΜΑΤΑ
ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ
ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

26-6-2020

ΧΗΜΕΙΑ
ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ

Ο.Π. ΘΕΤΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ

+ Ο.Π. ΣΠΟΥΔΩΝ ΥΓΕΙΑΣ

Ο.Π. ΣΠΟΥΔΩΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ & ΠΛΗΡ/ΚΗ
ΘΕΜΑΤΑ
ΘΕΜΑΤΑ
ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ
ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ

Ως ώρα έναρξης εξέτασης ορίζεται η 08:30 π.μ., κοινή για τους υποψηφίους ημερήσιων και εσπερινών Λυκείων. Οι υποψήφιοι πρέπει να προσέρχονται στις αίθουσες εξέτασης μέχρι τις  08.00 π.μ.

Η διάρκεια εξέτασης κάθε μαθήματος είναι τρεις (3) ώρες.

 


 ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΕΤΟΥΣ 2020 ΤΩΝ ΗΜΕΡΗΣΙΩΝ ΚΑΙ ΕΣΠΕΡΙΝΩΝ ΕΠΑΛ

ΗΜΕΡΑ

ΗΜΕΡ/ΝΙΑ

ΕΞΕΤΑΖΟΜΕΝΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ

 ΘΕΜΑΤΑ

ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ

ΤΡΙΤΗ

16-6-2020

ΝΕΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ

ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ

ΠΕΜΠΤΗ

18-6-2020

ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ (Άλγεβρα)

ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ

20-6-2020

ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΜΗΧΑΝΩΝ
ΑΝΑΤΟΜΙΑ-ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΑ II
ΑΡΧΕΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΘΕΩΡΙΑΣ (ΑΟΘ)
ΙΣΤΟΡΙΑ ΣΥΓΧΡΟΝΗΣ ΤΕΧΝΗ
ΘΕΜΑΤΑ
ΘΕΜΑΤΑ
ΘΕΜΑΤΑ
ΘΕΜΑΤΑ
ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ
ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ
ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ
ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ

ΤΡΙΤΗ

23-6-2020

ΝΑΥΤΙΚΟ ΔΙΚΑΙΟ-ΔΙΕΘΝΕΙΣ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΙ ΣΤΗ ΝΑΥΤΙΛΙΑ-ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ
ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ
ΔΙΚΤΥΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ
ΣΥΓΧΡΟΝΕΣ ΓΕΩΡΓΙΚΕΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ
ΘΕΜΑΤΑ
ΘΕΜΑΤΑ
ΘΕΜΑΤΑ
ΘΕΜΑΤΑ
ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ
ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ
ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ
ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ

ΠΕΜΠΤΗ

25-6-2020

ΗΛΕΚΤΡΟΤΕΧΝΙΑ
ΜΗΧΑΝΕΣ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗΣ ΚΑΥΣΗΣ II (ΜΕΚ ΙΙ)
ΥΓΙΕΙΝΗ
ΑΡΧΕΣ ΟΡΓΑΝΩΣΗΣ ΚΑΙ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ (ΑΟΔ)
ΘΕΜΑΤΑ
ΘΕΜΑΤΑ
ΘΕΜΑΤΑ
ΘΕΜΑΤΑ
ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ
ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ
ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ
ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ

27-6-2020

ΑΡΧΕΣ ΒΙΟΛΟΓΙΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΑΣ
ΝΑΥΤΙΚΕΣ ΜΗΧΑΝΕΣ
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΣ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ
ΝΑΥΣΙΠΛΟΪΑ ΙΙ
ΘΕΜΑΤΑ
ΘΕΜΑΤΑ
ΘΕΜΑΤΑ
ΘΕΜΑΤΑ
ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ
ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ
ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ
ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ

ΔΕΥΤΕΡΑ

29-6-2020

ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΥ ΚΕΝΤΡΙΚΩΝ ΘΕΡΜΑΝΣΕΩΝ
ΗΛΕΚΤΡΙΚΕΣ ΜΗΧΑΝΕΣ
ΟΙΚΟΔΟΜΙΚΗ
ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ΥΛΙΚΩΝ
ΘΕΜΑΤΑ
ΘΕΜΑΤΑ
ΘΕΜΑΤΑ
ΘΕΜΑΤΑ
ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ
ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ
ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ
ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ

ΤΡΙΤΗ

30-6-2020

ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΨΥΞΗΣ-ΚΛΙΜΑΤΙΣΜΟΥ
ΚΙΝΗΤΗΡΕΣ ΑΕΡΟΣΚΑΦΩΝ
ΨΗΦΙΑΚΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ
ΘΕΜΑΤΑ
ΘΕΜΑΤΑ
ΘΕΜΑΤΑ
ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ
ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ
ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ

Ως ώρα έναρξης εξέτασης ορίζεται η 08:30 π.μ. Οι υποψήφιοι πρέπει να προσέρχονται στις αίθουσες εξέτασης μέχρι τις  08.00 π.μ.Η διάρκεια εξέτασης κάθε μαθήματος είναι τρεις (3) ώρες, εκτός από το μάθημα ειδικότητας: Αρχιτεκτονικό Σχέδιο, για το οποίο η διάρκεια εξέτασης είναι τέσσερις (4) ώρες.

 

Facebook Twitter Google+ Pinterest